Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
2025. február 15-ig adhatjátok le a jelentkezéseteket a felsőoktatási felvételire. Mutatjuk, mi történik, ha a jelentkezési időszak végéig nem töltitek fel a nyelvvizsgát.
Egy év alatt több mint 2000-rel csökkentették az ELTE állami férőhelyeinek számát a 2025-ös felvételin, ezzel párhuzamosan a Nemzeti Közszolgálati Egyetem kapta pluszban a legtöbb állami ösztöndíjas helyet. Mutatjuk, melyik egyetemen hogyan alakultak az állami ösztöndíjas keretszámok.
Vannak rekrutációs célok is az intézményi pontok mögött – ez látszik abból, hogy nem csupán nyelvvizsgáért, emelt szintű érettségiért vagy versenyeredményért járnak többletpontok a felsőoktatási felvételinél, hanem sokféle furcsaságért is. A következményekről Polónyi István oktatáskutatóval beszélgettünk a HVG Diploma 2025-ös kiadványában.
A megfelelő egyetem és szak kiválasztásakor fontos lehet, hogy a szakleírások olvasgatása mellett megismerkedjetek a felsőoktatási intézményekkel és testközelből is megtapasztaljátok, hol és mit tanulnátok, ha az adott egyetemre jelentkeznétek. Ennek legjobb módja, ha ellátogattok az egyetemek nyílt napjaira. Mutatjuk ezek időpontjait.
Augusztus 7-én lejár a pótfelvételire való jelentkezés határideje, így már csak egy napotok maradt a szak kiválasztására. Mutatjuk, mit érdemes tudnotok a jelentkezéssel kapcsolatban.
Nagyon magas ponthatár kellett a Budapesti Corvinus Egyetem egyik alapképzéséhez, de több egyetem jogászképzéséhez is 460 feletti pontszám kellett. Sőt, van olyan levelezős képzés, ahol a maximum ötszáz pont kellett a bejutáshoz
Mi az a NEK-azonosító? Hol és hogyan lehet igényelni? Milyen dokumentumok szükségesek a diákigazolvány-igényléshez? Mennyi idő alatt érkezik meg? Most minden kérdésetekre választ kaptok.
Június 5-én kezdődnek a szóbeli érettségik, ezért sokan már most azt számolják, mennyi pontjuk lesz a felvételin. Mutatjuk, hol nézhetitek meg az előző évi ponthatárokat az egyetemeken.
Nemsokára elkezdődik a felsőoktatási felvételi dokumentumpótlási időszaka, ezért hoztunk pár olyan dokumentumot, amelyek szükségesek lehetnek a pontszámításhoz, és amiket az intézmények külön kérhetnek tőletek.
Nyilvánosságra hozta az idei felvételi jelentkezési statisztikáit az Oktatási Hivatal. A számok szerint idén népszerűbbek lettek a pedagógusképzések, mint a korábbi években, ez azonban nem jelent egyet azzal, hogy megoldódhat a pedagógushiány a következő években.
Az emelt szintű érettségi egyes szakokon továbbra is követelmény a felsőoktatási felvételi során, azonban vannak, akik ezt is kipipálhatják, ha ezzel a vizsgával rendelkeznek.
A felsőoktatási felvételi során a legtöbb képzésnél általában nem tartanak felvételi vizsgákat. Egyes szakokon azonban nem a középiskolai vagy az érettségi eredmények számítanak. Van, ahol a gyakorlati vizsga eredményén múlik a sikeres felvételi.